Kripto Para HaberleriHaberler

Almanya’da Nüfusun Neredeyse Yarısı Kriptoya Yatırım Yapıyor

Avrupa’nın en zengin ülkesi kriptoya giriyor. Bu durum, Almanya‘da kriptonun geleceğine yönelik bazı gurur verici istatistikleri paylaşan KuCoin tarafından hazırlanan bir rapor aracılığıyla bildiriliyor.

Almanların özellikle %44’ü “finansın geleceğinin” bir parçası olmak için kripto para birimlerine yatırım yapmaya motive olduğu bildirilirken; Alman kripto yatırımcılarının üçte birinden fazlası bir yıldan fazla bir süredir kripto para ticareti yapıyor.

Raporu yayınlayan KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, Almanya kripto yatırımcılarının durumunu şöyle açıkladı:

“Kripto para birimleri, özellikle genç nesillerde, birikim stratejisinin destekçileri arasında çok popüler. Emeklilik için kendi başlarına biriktirmeyi ve kripto para birimleri kullanarak birikimlerini çeşitlendirmeyi tercih ediyorlar.”

Lyu, “Almanlar arasında kripto para birimlerine yönelik yüksek talebe rağmen, ülkenin henüz dijital para kullanımını kesin olarak düzenleyen özel düzenlemelere sahip olmadığını” belirtiyor.

Gerçekten de Almanya, “Bitcoinlerin “değer birimleri” olduğunu ve “finansal araç” olarak sınıflandırılabileceğini kabul eden ilk ülke iken rapora göre, şimdiye kadar yerel düzenleyici yalnızca “kriptoyu düzenlemede bir miktar başarı” elde etti.

Bununla birlikte Almanya, dünya çapında bir blok zinciri stratejisi benimseyen ilk ülkeydi ve ilginç bir şekilde, Almanya’nın kripto para birimlerine göre siyasi konumu, son parlamento seçimlerinde tartışmaya açıldı.

F5 Crypto‘nun genel müdürü Florian Döhnert-Breyer; “Almanya, nüfusları genellikle uzun vadeli yatırımlara daha açık olan diğer AB ülkeleri için bir rol modelidir. Finansal varlıklara riskten kaçınan bir bakış açısıyla bilinen AB’deki en büyük ülke olarak Almanya’nın oynayacak özel bir rolü var. Bu hedef grup finansal piyasada (örneğin borsa) ortalama olarak daha az aktif olduğundan, kriptoyla ilgilenen kadın sayısının yüksek olması özellikle cesaret verici.” dedi.

Raporda, Döhnert-Breyer’e göre, kadınların eski finanstan ziyade finansın geleceğiyle daha fazla ilgilendiğini gösteren “Kripto yatırımcılarının %69’u erkek, kadınlar kripto meraklılarının %53’ünü oluşturuyor” diyor.

Triple A istatistikleri, kripto sahipliğinin yaşa ve gelire göre dağılımını gösteriyor. Kaynak: Triple-A
Triple A istatistikleri, kripto sahipliğinin yaşa ve gelire göre dağılımını gösteriyor. Kaynak: Triple-A

Immutable Insight CEO’su ve Kurucu Ortağı Katharina Gehra, kripto yatırımcılarının değişen demografisini de ele alarak; “daha ​​genç demografiler daha fazla öz-yönelimli ve öz sermaye odaklı yatırım tarzı gösteriyor ve genellikle özellikle enflasyon risklerinin önemli ölçüde daha farkındalar.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: FED Başkanı Jerome Powell, Kripto’nun Yeni Kurallara İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Döhnert-Breyer, “Almanya’nın kripto dostu yasaları uygulamaya devam edeceğinden emin” iken, BaFin’in saklama lisanslarını ve Bitcoin tabanlı güvenlik belirteçlerini onaylama gibi son eylemleri umut verici işaretler. Gehra, Almanya’nın “İsviçre, İngiltere ile karşılaştırıldığında” aynı seviyede oyun alanına sahip olmayabileceğini; ancak “yasama tarafında bazı hareketlilikler olduğunu” söylüyor.

Lyu son konuyu şöyle bitirdi:

“Geçen yıl Almanya, dijital varlıklara yatırım yapmak için özel fonları onaylayarak kripto yatırımlarını kabul etme yolunda ilk resmi adımı attı. Ülkenin kripto kullanıcıları için elverişli bir iklim yaratmak amacıyla iyi bir temel oluşturduğunu düşünüyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu