Kripto Para HaberleriHaberler

Allrise Capital ve Bitmain, Washington eyaletindeki eski bir kağıt fabrikasını devasa bir kripto madenciliği operasyonuna dönüştürmeyi planlıyor

Allrise Capital, geçen Nisan ayında Usk’taki Ponderay fabrikasını 18.1 milyon dolara satın aldı ve 927 dönümlük alanı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto madencilik çiftliklerinden birine dönüştürme planlarını duyurdu.

Allrise CEO’su Ruslan Zinurov, Bitmain ile ortaklığın “Kuzey Amerika’nın en büyük sürdürülebilir dijital varlık madenciliği platformlarından birini inşa etme planlarını harekete geçireceğini” söyledi.

Gazete fabrikası 2020’de iflas başvurusunda bulunmadan önce yaklaşık 150 işçi çalıştırıyordu ve Pend Oreille County’deki en büyük işverenlerden biriydi.

Raporlarda, Bitmain tarafından üretilen çipler ve madencilik ekipmanları ile Usk’a yaklaşık 90 nakliye konteynırının geldiği iddia ediliyor.

Eski fabrika müdürü Todd Behrend, her gün daha fazlasının geldiğini söyledi. Şirketin, gazete baskı günlerinde istihdam edilen yaklaşık 40 çalışanı işe almayı beklediğini de sözlerine ekledi.

Behrend, ”Bu, Çin işlerini Birleşik Devlete getirmekle ilgili harika bir hikaye” İfadelerini kullandı.

Başlangıçta, Bonneville Enerji İdaresi tarafından halihazırda onaylanmış olan 100 megavat elektrik gerektirecek 143 “modüler veri merkezi” işletilecek.

Behrend, “Modüler veri merkezleri, konteyner boyutlarında inşa edildi, bu nedenle nakliyeleri kolay. İhtiyacınız olan tüm bileşenlere sahip” Dedi.

Şirket, şu anda yerleşim bölgesi olarak belirlenmiş bir alanda çiftliği işletmek için onay bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu