bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Kripto Para HaberleriHaberler

Alipay ve Tencent, Devlet Medyasının Eleştirileri Arasında NFT’lerin Tanımını “Dijital Koleksiyon Ürünleri” Olarak Değiştirdi

Çinli teknoloji holdingleri Alibaba ve Tencent, kısa süre önce, değiştirilemez token (NFT) özelliklerini yeniden markalaştırdı.

Şirketler, birden fazla Çin devlet medya ajansının NFT’leri açıkça eleştirmesine karşı tanımlarını “dijital koleksiyon ürünleri” olarak değiştirdi.

Alibaba’nın fintech iştiraki Ant Group tarafından işletilen bir mobil ödeme uygulaması olan Alipay, platformundaki NFT koleksiyonlarının adını artık dijital koleksiyonlar olarak sunuyor.

Alipay, kendi AntChain’i üzerine inşa edilmiş NFT sanat eserlerini aktif olarak sergiliyordu. Örneğin, Haziran ve Ağustos aylarında ödeme ara yüzü için NFT duvar kağıtları sattı ve geçen ay 2022 Asya Oyunlarının meşalesini içeren NFT’ler bile yarattı.

Temmuz ayında, Alibaba’nın çevrimiçi platformu Taobao, yıllık Taobao Maker Festivali’nde blockchain tabanlı bir geliştirme platformu olan Near Protocol ile ortaklaşa NFT’ler sattı.

AntChain, yeniden markalaşma hareketini çevreleyen endişeleri gidermek için Pazartesi günü yaptığı açıklamada, işini dijital koleksiyon ürünleri etrafında yasalara ve düzenlemelere sıkı sıkıya uygun olarak yürüttüğünü söyledi.

Bu arada, Tencent’in Ağustos ayında piyasaya sürdüğü bir NFT uygulaması olan Huanhe, uygulamadan NFT referanslarını da kaldırdı.

Tencent’in bir sözcüsü “Huanhe, dijital ürünlerin kullanıcılar arasında transferini yasaklayan, tüm kullanıcıların gerçek adlarını kullanmasını gerektiren ve sağlam dahili risk kontrollerine sahip olan tam uyumlu bir platformdur” dedi.

Çin’deki teknoloji devleri, dijital koleksiyon ürünleri fikrini benimsemiş olsa da, düzenleyici endişeler nedeniyle kullanıcılara yeniden satış özellikleri sunmaktan kaçındılar.

NFT’ler, Çin’in kripto para birimiyle ilgili faaliyetlere karşı son zamanlarda artan yasağına dahil edilmese de, ülkenin devlet medyası bu konudaki endişelerini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala