Kripto Para HaberleriHaberler

ABD’li Kripto Para Madencilik Firması Greenidge, Büyümeyi Hızlandırmak İçin Bitmain Teçhizat Siparişini İki Katına Çıkardı

Nasdaq listesindeki Greenidge Perşembe günü yaptığı açıklamada, New York’taki mevcut faaliyet alanının ötesinde Teksas ve Güney Carolina’ya kadar önemli ölçüde genişlemeyi planladığını söyledi.

Şirket, özellikle Bitmain siparişini 10.000 adet S19j Pros makinesinden 22.500 birime yükselttiğini ve bunların gelecek yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde teslim edilmesinin beklendiğini ifade etti.

Greenidge, firmanın büyümesini hızlandırmak için popüler bir madencilik bölgesi olan Teksas’ta en az altı potansiyel veri merkezi kurmak için anlaşma imzaladığını dile getirdi.

Yapılan açıklamalara göre şirket, Teksas ve Güney Carolina’daki tesislerde 3.000 MW’ın üzerinde birleşik elektrik kapasitesine sahip.

Greenidge şu anda Dresden, NY’deki mevcut tesisinde 45 MW madencilik kapasitesi işletiyor ve tesisi işletmeye devam etmeyi planlıyor.

Greenidge’in genişleme planı, ABD’nin kripto para madenciliği faaliyetleri için yeni bir merkez olarak ortaya çıkmasıyla birlikte geliyor.

Çin’de kripto para yasaklarının artmasının ardından, birçok firma daha düzenleme dostu kıyılara taşınıyor ve ABD bu çıkıştan faydalanıyor gibi görünüyor.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından derlenen Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nin  son verilerine  göre ABD, kripto para madenciliğinde  Çin’in lider konumunu geride bıraktı.

Ağustos ayının sonunda ABD, küresel hash oranı payının %35,4‘ünü oluşturuyordu. Bu, madencilik için gereken bilgi işlem gücü seviyesini ifade ediyor ve Nisan sonundaki %16,8′den önemli bir artışı ortaya çıkarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala