bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Senatörü Ted Cruz Kripto Kabulünü Hızlandırmak İçin Tasarı Önerecek

ABD Senatörü Ted Cruz (R-TX), yeni bir çözünürlükle kripto farkındalığını ve dijital varlıkların yaygın olarak kabul edilmesini teşvik etmeye çalışıyor.

Yasa koyucu, Pazartesi günü İşlemler için Ödeme Değişimi (ACCEPT) kararı olarak Kongrede Kripto Paranın Kabul Edilmesini sundu ve Capitol Hill‘deki idari yöneticilerin ödeme olarak kripto para kabul eden tüccarların hizmetlerini kullanmasını önerdi.

‎‎‎ ‏‎
Eşzamanlı karar, kongre hediyelik eşya dükkanlarında dijital para birimi ödemelerini de desteklemeyi amaçlıyor.

“Capitol Mimarı, Senato Sekreteri ve Temsilciler Meclisi Baş İdari Görevlisi, yetkileri altındaki Capitol Binaları için:

(1) (c) alt bölümüne tabi olarak, dijital varlıkları mallar için ödeme olarak kabul edecek kişilerle bu tür Capitol Binalarında yemek servisi ve otomatlar sağlamak için talepte bulunmak ve sözleşmeler akdetmek

(2) bu tür Capitol Binalarındaki hediyelik eşya dükkanlarını dijital varlıkları mallar için ödeme olarak kabul etmeye teşvik edin.”

Kriptoyu destekleyen tüccarları zorlamaya rağmen, karar, müşterilere en fazla değeri sunan uygun maliyetli işletmelere öncelik verileceğini söylüyor.

Tüketiciler dijital varlıkları kucakladıkça ve ülke çapında giderek artan sayıda tüccar kripto ödemelerini kabul etmeye başlayınca Cruz teklifini sunuyor.

Senatör Cruz, ABD yasa koyucuları arasında kripto para biriminin benimsenmesinin ön saflarında yer aldı ve hatta geçen ay kendi Teksas eyaletinin Bitcoin (BTC) madenciliği için doğal gaz fişekleri kullanması gerektiğini öne sürdü. Yorumları, Cruz’un fikirlerinin “kesinlikle doğru” olduğunu söyleyen Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter’dan övgü aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala