Kripto Para HaberleriHaberler

ABD Senatörü Hagerty’den CFPB Direktörüne: Kripto İnovasyonunu Boğmayın

Görüşme, Tüketici Koruma Direktörü Rohit Chopra ile bir bankacılık komitesi toplantısında gerçekleşti.

Japonya Büyükelçisi olarak görev yaptıktan sonra 2020’de Tennessee’yi temsil etmek üzere seçilen ABD’li Senatör Bill Hagerty (R-VA), bir bankacılık komitesi duruşmasında kripto para birimleri hakkında yeni atanan Tüketici Mali Koruma Bürosu Direktörü Rohit Chopra ile konuştu.

“Bu arenada yenilikleri boğmadığımız gözetim sorumluluklarını yerine getiriyorsunuz.

Dijital defter teknolojisi, finansal yenilik ve kapsayıcılık açısından muazzam miktarda vaat sunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin öncülük ettiğini, öncülük ettiğini düşündüğüm bir sektör ve orada liderliğimizi sürdürdüğümüzü görmek istiyorum. Özellikle Çin ve o arenada özel sektör faaliyetlerini yasaklamak için harekete geçen Çin Komünist Partisi gibi diğer ülkelere baktığımızda.”

Hagerty, Çin’in dijital para birimini benimsemesini incelemek için Temmuz ayında Senatör Mark Warner (D-VA) ile mevzuat çıkardı. Chopra ve Hagerty, önceki onay oturumları sırasında özellikle çatıştı ve Hagerty, büronun finansmanı için kongre onayını gerektiren bir yasa tasarısı bile getirdi.

Temmuz ayı sonlarında Senato kat konuşmasında Hagerty, “Kripto para piyasasını bir ödeme olarak kullanıyoruz. Bu yeni düzenleme ve vergilendirmenin hızla gelişen bu endüstriyi nasıl etkileyeceğini tam olarak inceledik mi? Sonuç olarak bu sektördeki liderlik ABD’den kaçacak mı?”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala