bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

ABD Hükümet Avukatları, Kripto Para Kovuşturmalarına Öncelik Verdi

Bir grup üst düzey ABD hükümeti avukatı, kripto ile ilgili suçlar işleyen kişilerin ve şirketlerin kovuşturulması için önceliklerini belirledi.

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) icra yetkilileri, Amerikan Barolar Birliği’nin yıllık enstitüsündeki bir panel tartışmasında kurumların izleyeceği yön hakkında konuştu.

Law360 tarafından olayla ilgili hazırlanan bir rapora göre, kurumsal oyunculara ek olarak milletvekilleri de bireylere daha yakından bakıyor. 

Adalet Bakanlığı Suç Birimi başsavcı yardımcısı Nicholas McQuaid, beyaz yakalı davalarda bireylerin kovuşturulmasının birinci öncelik olduğunu belirtti.

McQuaid, bakanlığın, kripto para birimleriyle ilgili durumlarda veri tabanlı araştırmaların kullanımını genişlettiğini de sözlerine ekledi. Ek olarak Adalet Bakanlığı, soruşturma ve kovuşturmalara yardımcı olmak için dolandırıcılık bölümüyle birlikte çalışmak üzere FBI içinde özel bir grup oluşturuyor.

SEC İcra Direktörü Gurbir Grewal, kurumun kayıtsız ve hileli ICO’lar, kayıtsız kripto borsaları, kripto kredisi ve ödül programlarına yönelik artan incelemesi hakkında yorum yaptı. Konuşmadan önce “bu oyuncuların ve aktörlerin kurallara uyduklarından emin olacağız” dedi.

Eylül ayının başlarında, SEC, Coinbase’e karşı stabilcoin getiri programı Lend nedeniyle yasal işlem yapma tehdidinde bulundu. Coinbase o zamandan beri hizmeti başlatma planlarını rafa kaldırdı.

SEC, Eylül ayında bir mahkeme celbi ile Terraform Labs CEO’su Do Kwon’u da hedef aldı. Güney Kore’de ikamet eden Kwon, düzenleyicinin yetkisi olmadığı gerekçesiyle itiraz etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala