Kripto Para HaberleriHaberler

ABD Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), Kripto-İklim Konusunda Kamuoyuna Başvuruyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı‘nın bir İcra Ofisi olan Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), dijital varlıklarla ilgili enerji kullanımını ve iklim değişikliklerini dengeleme kapsamını belirlemek için bir çalışma başlattı.

9 Mart’ta ABD Başkanı Joe Biden, çeşitli federal kurumları dijital varlıkların altı temel alandaki etkilerini incelemeye yönlendiren bir yürütme emri imzaladı. (Tüketici ve yatırımcı koruması, finansal istikrar, finansal katılım, sorumlu inovasyon, ABD’nin küresel finansal liderliği ve yasadışı finansal faaliyetlerle mücadele.)

Girişimin bir parçası olarak OSTP, genel halkı ve diğer paydaşları, her tür dijital varlık ve kripto paranın enerji kullanımına ve iklim etkilerine katkıda bulunan çeşitli faktörler hakkındaki görüşlerini paylaşmaya davet etti.

Başkan Biden’ın yürütme emri, OSTP’nin enerji ve iklim endişelerini olumsuz veya olumlu yönde etkileyen faktörleri belirlemek için dijital varlıklar hakkında bir rapor sunmasını gerektiriyor. Resmi duyuruya göre:

“Özellikle bu Bilgi Edinme Hakkı (RFI), her tür dijital varlığın enerji kullanımını ve iklim etkilerini şekillendiren protokoller, donanım, kaynaklar, ekonomi ve diğer faktörler hakkında yorum ister.”

Ayrıca OSTP, artan enerji ve iklim endişelerini ele alırken dijital varlıkların potansiyel faydaları hakkında kamuoyu arıyor. Bildirime göre, federal hükümet, dijital varlıklarla ilgili gelecekteki gelişmeleri veya endüstri yörüngelerini dikte etmek için çalışmanın bulgularını kullanacak.

Genel halk ve kuruluşlar, 9 Mayıs 2022’de saat 00:00’dan önce yorumlarını sunmaya davet ediliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: The Mosque NFT Projesiyle 12.000’den Fazla Caminin NFT’si Basılacak

Tarihsel olarak kripto karşıtı görüşleri paylaşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kısa süre önce kripto para birimlerinin oynadığı “önemli rolü” kabul etti:

Janet Yellen; “Kriptodan faydalar var ve ödeme sistemindeki yeniliklerin sağlıklı bir şey olabileceğini biliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu