Kripto Para HaberleriHaberler

ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Uygulama Ekibi Direktörü Avında

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), yeni Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibine (NCET) başkanlık edecek bir direktör arıyor.

DOJ tarafından yayınlanan yakın tarihli bir iş listesi, ajansın en az beş yıllık J.D. (Juris Doctor) yasal deneyimine ve kapsamlı bir blockchain ve kripto teknolojisi anlayışına sahip birini aradığını söylüyor.

İş listesine göre, başarılı başvuru sahibi, kripto para birimleri ile ilgili davaları araştıracak ve kovuşturacak bir savcı ekibine öncülük edecek. NCET direktörü ayrıca soruşturmalara öncelik vermekten ve DOJ’un kripto varlıklarının bir suç aracı olarak kullanılmasıyla mücadele çabalarına liderlik etmekten de sorumlu olacak.

Bu ayın başlarında, DOJ, ajansın dijital varlıkların kullanımı yoluyla işlenen çok çeşitli suçlar olarak gördüklerine yanıt olarak NCET’i oluşturdu.

“Çünkü kripto para birimi, fidye yazılımı ödemeleri için birincil talep mekanizması olmaktan, kara para aklama ve yasadışı veya kayıt dışı para hizmetleri işletmelerinin işletilmesine, ‘karanlık piyasalarda tercih edilen değer alışverişi aracı olmaya kadar çok çeşitli suç faaliyetlerinde kullanılıyor. NCET, yasa dışı uyuşturucular, silahlar, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer bilgisayar korsanlığı araçları için, Bakanlığın çalışmalarının tüm yönlerinde kripto para birimi ve blok zincir teknolojilerinde uzmanlığın gelişimini destekleyecektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala