bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Altcoin HaberleriHaberler

Messari Verilerine Göre Solana 2021’de %15.000’den Fazla Artış Gösterdi

Forbes, Messari analitik ajansı tarafından sağlanan yeni verilere göre, Solana’nın  2021’de yaklaşık %15.300 oranında arttığını bildirdi.

Solana’nın yerel tokeni SOL, şu anda trend olan paralardan biri olmaya devam ediyor. 4 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 247 Dolar’a ulaşmıştı. Şu anda CoinMarketCap’e göre 237.20 Dolar’dan işlem görüyor.

SOL’un yükselişini tetikleyen faktörler

Forbes’a göre analistler, SOL fiyatını bu yıl şu anki en yüksek seviyelerine çıkaran birkaç faktör olduğuna inanıyor. Bu uzmanlar arasında önde gelen analist, podcast yayıncısı ve yatırımcı olan Scott Melker var.

Melker, Solana’yı, Ethereum’da ödenen ücretin sadece bir kısmıyla son derece hızlı işlemler sunan yasal bir rakip olarak nitelendirdi. Melker, SOL’un bu yılki devasa büyümesinin büyük ölçüde artan kripto oyunu ve yeni değiştirilemez belirteçlerin (NFT’ler) başarılı lansmanlarından kaynaklandığını düşünüyor.

Geliştiriciler birkaç yıldır Solana’da bir şeyler yaratıyor ve bu gerçek aynı zamanda SOL fiyatının patlayıcı yükselişine ve toplulukta benimsenmesinin artan ölçeğine de katkıda bulundu.

Yükselen fiyatın faktörlerinden biri, Solana’nın saniyede büyük miktarda işlem yapabilme yeteneğidir. Bu işlemler iki ay önce, Eylül ayında 400.000‘e ulaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala