Altcoin HaberleriHaberler

DappRadar’a Göre Axie Infinity Gibi Oyunlar Kripto Endüstrisine Olan İlgiyi Artırıyor

Uygulamalar hakkında veri sağlayan DappRadar, 2021’in üçüncü çeyreğindeki P2E yani gelir modeli bulunan oyunlarının kripto endüstrisine olan ilgiyi artırdığını söylüyor.

Binance borsasının bilgi platformu olan Binance Academy’ye göre P2E oyunlar, kullanıcılara gerçek hayattan gelir elde etmek için satılabilecek kripto veya değiştirilemez tokenler (NFT’ler) kazanmalarına olanak tanıyor.

DappRadar, oyun içi NFT’lerin üçüncü çeyrekte rekor kıran işlem hacminin %20‘sinden fazlasını temsil ettiğini söylüyor. Şirkete göre, benzersiz aktif cüzdanlardaki (UAW) veri noktaları, blockchain oyunlarının genel kripto sektöründe de büyük bir varlığa sahip olduğunu ortaya çıkarıyor.

Konu hakkında yapılan açıklamalar şu şekilde:

“Blockchain endüstrisi, 3. çeyrekte 1.54 milyon UAW kaydetti ve çeyreğe göre %25 (QoQ) ve yıldan yıla (YoY) %509 büyüdü. Bu metriğin artmasının arkasındaki ana itici güçlerden biri blok zinciri tabanlı oyunlardır.”

”Blok zinciri oyunlarına bağlı benzersiz aktif cüzdanların sayısı 3. çeyrekte 754.000’e ulaştı. Bu miktar, tüm endüstrinin kullanımının %49’unu temsil ediyor.”

DappRadar’a göre blockchain tabanlı Axie Infinity oyunu, P2E oyunlarına olan ilginin artmasının en büyük nedenlerinden biri denilebilir.

Şirket, “Axie Infinity P2E devriminin gerçek öncüsü olabilir. Ronin yan zincirine geçtiğinden beri oyun etkileyici seviyelere ulaştı. Axie üçüncü çeyrekte, CryptoPunks ve NBA Top Shot gibi mavi çipli NFT koleksiyonlarını geride bırakarak şimdiye kadar en çok işlem gören koleksiyon oldu.” ifadelerini kullandı. Axie 2,5 milyar doların üzerinde işlem hacmi üretti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala